Arsenal FC logo Arsenal FC

Vengerovi klinci ponovo oduševili

arsenalfc | 13 Novembar, 2008 10:44

U osmini finala engleskog Karling kupa mladi tim Arsenala sa čak 13 tinejdžera u protokolu održao je fudbalsku lekciju jednog iskusnoj premijerligaškoj ekipi Vigana, pobedivši ubedljivo 3:0.

Arsen Venger iz godine u godinu nastavlja praksu da u ovom takmičenju, četvrtom po značaju, šansu daje i navijačima predstavlja neke nove talentovane klince, koji mu se na ukazanom poverenju zahvaljuju odličnim igrama i rezultatima.

Koji god sastav poslao na teren, najbolji sa svim zvezdama u njemu ili tim sastavljen od omladinaca, razlike kao i da nema, to je taj prepoznatljivi atraktivni stili igre Arsenala, koji oduševljava ljubitelje fudbala širom sveta.

Od početka meča je mladi tim Arsenal krenuo silovito, šanse su se ređale kao na traci, ali se na prvi gol zaslugom raspoloženog golmana Vigana, Krisa Kirklanda čekalo sve do 43.minuta, kada je na pas u prazan prostor Džeka Vilšera spretno reagovao Džej Simpson i ćušnuo loptu u gol pored istrčalog golmana Vigana.

Na 2:0 je sredinom drugog poluvremena povisio isti igrač nakon prodora sjajnog Meksikanca Karlosa Vela, koji je svoju blistavu partiju obeležio lepim lobom sa 20-ak metara, na opšte oduševljenje domaćih navijača, koji sa nestrpljenjem čekaju sledeću utakmicu svog mladog tima u Karling kupu.