Arsenal FC logo Arsenal FC

Remi na Riversajdu

arsenalfc | 14 Decembar, 2008 17:44

Arsenal se još jedan korak udaljio od trke za titulom, nakon remija na gostovanju Midlzbrou, 1-1. Tobdžije su povele pogotkom Adebajora u 16. minutu, dok je konačan rezultat postavio bivši igrač Arsenala, Žeremi Aliadije, 12 minuta kasnije. Arsen Venger je na teren izveo dosta jači tim od onoga koji je igrao protiv Porta u sredu. Domaćini su silovito počeli meč i več posle nekoliko minuta izveli nekoliko kornera. Ipak, prvu ozbiljniju priliku imao je Arsenal, kada je nakon akcije Adebajora, Fabregasa i Dijabia Robin van Persi šutirao pored gola. Usledila je prilika za Dijabia, kojoj je prethodio slalom Adebajora među nekoliko odbrambenih igrača Boroa, ali mladi Francuz šutira pravo u Turnbula.

Ekipa sa Emirejtsa je povela nakon isteka trećine prvog dela igre kada je, nakon kornera koji je izveo Sesk Fabregas, Adebajor sa "peterca" udarcem glavom lako savladao golmana domaćih. Domaći su brzo odgovorili. Nakon bezuspešnog pokušaja Gaela Klišija da izbije loptu, ona dolazi do Tundžaja, koji upućuje oštar centaršut u šesnaesterac Arsenala, a Aliadije glavom zakucava loptu u Almunijin gol.

Drugo poluvreme donelo je igru sa ne baš puno dobrih prilika. Arsenal je vršio pritisak, ali bezuspešno. Van Persi je u nekoliko navrata pokušao da donese pobedu svom timu, ali su njegovi šutevi završavali pored gola. Solidnu šansu u pogodak nije pretvorio ni Adebajor, kada je nakon pasa Fabregasa dobro šutirao, ali se lopta od jednog od domaćih igrača odbila u korner.

Na kraju, Arsenal je još jednom izgubio dragocene bodove. Iako su možda i imali prilike da dođu do pobede, Vengerovi momci nisu to uspeli da učine, pa sada titula izgleda još dalja. Dodatnu brigu predstavlja i težak raspored, s obzirom da se već u sledećem kolu Tobdžije sastaju sa trenutno vodećim timom na tabeli, Liverpulom.