Arsenal FC logo Arsenal FC

Porto bolji od Arsenala

arsenalfc | 11 Decembar, 2008 20:09

U poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona i u direktnom okršaju za prvo mesto grupe G, fudbaleri Porta su na svom stadionu Dragao nadigrali i zasluženo pobedili Arsenal rezultatom 2:0. Arsenalu je i bod bio dovoljan da bi se održao na prvom mestu, ali je porazom skliznuo na drugo mesto, pa će u 1/8 finala elitnog klupskog takmičenja dočekati neku od, uslovno rečeno, jačih ekipa. Da biti među pobednicima grupa pred žreb u ovako jakoj konkurenciji i ne mora da igra neku bitnu ulogu, fudbaleri Arsenala su pokazali prošle sezone, kada su takođe grupnu fazu završil na drugoj poziciji, na žrebu dobili jednu od najjačih ekipa, Milan, a prošli u četvrfinale i to baš pobedom u revanšu na San Siru, što bi trebalo da je jedna od prednosti prilikom žreba, revanš meč na svom stadionu.

Arsen Venger je na teren izveo značajno izmenjen tim, želeći da pruži šansu nekim igračima, ali i da one glavne odmori pred utakmicu sledećeg kola Premijer lige i gostovanje u Midlzbrou, što je Porto, jako motivisan mogućnošću osvajanja prvog mesta u grupi, iskoristio i bez većih problema zabeležio pobedu. Domaći tim je poveo u 39. minutu kada je štoper Bruno Alveš glavom postigao pogodak nakon kornera. Konačan rezultat postavio je Lisandro Lopez izuzetno preciznim udarcem u 54. minutu. Arsen Venger je u drugom poluvremenu izvršio sve tri izmene, ali ni to nije bilo dovoljno da se poraz barem ublaži.

Žreb za parove osmine finala Lige šampiona biće obavljen u petak, 19. decembra u Nionu.