Arsenal FC logo Arsenal FC

Arsenal bolji od Mančester Junajteda

arsenalfc | 12 Novembar, 2008 14:24

Fudbaleri Arsenala pobedili su u derbi meču 12. kola Premijer lige odigranog u subotu, aktuelnog šampiona Engleske ekipu Mančester Junajteda rezultatom 2:1.

U izuzetno dinamičnoj utakmici, verovatno najboljoj u dosadašnjem toku sezone, mlada ekipa Arsenala iako oslabljena neigranjem prvih strelaca ekipe Emanuela Adebajora i Robina Van Persija, nadigrala je i zasluženo pobedila ekipu aktuelnog šampiona Engleske i Evrope.

Bio je to izuzetno bitan meč za ekipu Arsenala nakon serije loših rezultata, tako da su se ovom pobedom održali u borbi za titulu, još jednom pokazali da svojim prepoznatljivim stilom igre mogu da pobede svaku ekipu i najavili povratak na pobednički kolosek.

Junak trijumfa je svakako dvostruki strelac 21-godišnji francuski reprezentativac Samir Nasri.

Od početka meča se igralo dinamično, otvoreno i borbeno sa obe strane, ali se na prvi gol na meču čekalo do 21. minuta. Sesk Fabregas je iz slobodnog udarca ubacio loptu u kazneni prostor, koju je odbrana Mančester Junajteda izbacila van šesnaesterca. Do lopte je došao Samir Nasri koji je uputio udarac ka golu Van der Sara. Lopta je na putu ka golu okrznula Garija Nevila i prevarila golmana ’crvenih đavola’.

Arsenal je do kraja poluvremena imao više šansi od svojih rivala, ali su mreže mirovale.

U nastavku meča, Arsenal je duplirao svoje vođstvo već posle tri minuta igre. Lepu akciju koja je bila pravi primer koliko je bitno kretanje igrača bez lopte, je lepim udarcem okončao Nasri. Velike zasluge kod gola svakako pripadaju i Teu Volkotu koji je svojim kretanjem skroz razvukao odbranu Mančestera i odjednom stvorio veliki prostor za Nasrija da iz povoljne pozicije uputi snažan i precizan šut.

Jedini gol i nadu da Junajted na ovoj utakmici može da izvuče makar bod, doneo je mladi Brazilac Rafael da Silva sjajnim udarcem sa oko 14 metara u 90. minutu meča. Iako je sudija Hauard Veb meč produžio za čak šest minuta, Junajted nije imao snage da izjednači, pa je Arsenal zasluženo osvojio sva tri boda i održao korak u trci za vodećim dvojcem Čelsijem i Liverpulom.