Arsenal FC logo Arsenal FC

Kraj takmičenja u Karling kupu

arsenalfc | 04 Decembar, 2008 14:51

Mladi fudbaleri Arsenala završili su ovosezonsko takmičenje u Karling kupu ranije nego u prethodne dve sezone kada su stizali do finala i polufinala, eliminacijom u četvrtfinalu od ekipe Barnlija rezultatom 2:0. Drugoligaš je tako nastavio sa velikim iznenađenjima i nakon srećne eliminacije Čelsija boljim izvođenjem jedanaesteraca, uspeo je da iz daljeg takmičenja izbaci još jedan veliki klub iz prestonice. Šteta za mlade igrače koji bi plasmanom u polufinale obezbedili sebi još dve jake utakmice, koje bi im dosta značile na planu iskustva i sazrevanja. Definitivno imaju za čim da žale jer su propustili 6 velikih prilika za gol, dok je protivnik na drugoj strani iskoristio dve greške i postigao dva gola za istorijsku pobedu Barnlija. Velika pobeda u kojoj su se izdvojila dva junaka, dvostruki strelac Kevin Mekdonald i danski golman Brajan Jensen, dok je u redovima Arsenala bilo mnogo tragičara, igrača koji nisu imali svoje veče, da bi se dobila ova utakmica, počev od golmana Fabijanskog, koji je loše intervenisao kod prvog gola Barnlija u 6.minutu, pa preko Niklasa Bendtnera koji je propustio dve velike šanse, Karlosa Vele, Frana Meride, do Marka Rendala, koji je osim propuštene šanse za postizanje gola pred kraj prvog poluvremena, loše odreagovao kod drugog gola u 57.minutu, kada se videlo da fizički još uvek nije zreo za igranje fudbala na vrhunskom nivou. Interesantno je da je ovo prvi poraz Arsenala sa Arsenom Vengerom na klupi od tima iz nižeg ranga takmičenja, posle 12 godina i niza od 34 utakmice.