Arsenal FC logo Arsenal FC

Arsenal - Vigan 1:0

arsenalfc | 07 Decembar, 2008 12:00

Arsenal je u 16. kolu Premijer lige na svom stadionu savladao ekipu Vigana rezultatom 1:0. Jedini pogodak za tim Arsena Vengera postigao je Emanuel Adebajor, u 16. minutu meča. Francuz je na teren izveo istu ekipu koja je u prošlom kolu pobedila Čelsi, s tim da je povređenog Vilijama Galasa zamenio oporavljeni Kolo Ture. Arsenal je rano poveo, ali posle gola nije mogao da iskoristi mnogobrojne šanse, pa je rezultat bio neizvestan do poslednje sekunde meča.

Prvu priliku imali su gosti kada je šut Vilsona Palasiosa skrenuo Emil Heski, ali to nije bilo dovoljno da se savlada na ovom meču sjajni Manuel Almunija. Tobžije su došle do vođstva na isteku trećine prvog poluvremena. Van Persi je izveo korner, odbrambeni igrači Vigana loptu izbacuju van šesnaesterca, ali ona dolazi do Seska Fabregasa. On pokušava da uposli Songa, koji se spetljao zajedno za igračem gostiju Titusim Bramblom, pa lopta stiže do Adebajora, kome nije bilo teško da sa par metara savlada Kirklanda. Ubrzo nakon toga Robin Van Persi je bio u prilici da uveća vođstvo, ali je njegov šut izblokirao Emerson Bojs. U 32. minutu, Samir Nasri je bio prinuđen da napusti teren, zbog povrede usled oštrog starta Palasiosa. Umesto Francuza, u igru je ušao Emanuel Ebue, koji se tako vratio na teren nakon više od mesec dana pauze zbog povrede kolena. Dva minuta pre isteka prvog dela igre, nakon akcije Adebajora i Denilsona, Togoanac šutira sa velike udaljenosti, Kirkland uspeva samo da je zakači prstima, ali pogodak sprečava stativa.

Drugi deo meča počeo je šansom za goste. Slobodan udarac je izveo Rajan Tejlor, a Heski šutirao sa nekoliko metara, ali je Almunija još jednom bio siguran. Malo pre isteka jednog časa igre igrači gostiju su zbog starta Turea nad Kamarom tražili jedanaesterac, ali je sudija Stiv Benet samo odmahnuo rukom. Usledilo je nekoliko prilika za Arsenal. Prvo šut Van Persija pored stative Kirklandovog gola, a potom i sjajan udarac Denilsona, koji nije završio u mreži, ponovo zbog stative. Do kraja meča nekoliko šansi na obe strane, ali se rezultat nije menjao, tako da je Arsenal je zabeležio 9. prvenstvenu pobedu i zadržao se na zaostatku od 8 bodova za liderom prvenstva, ekipom Liverpula.