Arsenal FC logo Arsenal FC

Arsenal - Liverpul 1:1, ponovo

arsenalfc | 22 Decembar, 2008 17:00

U derbi meču 18.kola Premijer lige fudbaleri Arsenala odigrali su nerešeno sa liderom na tabeli, ekipom Liverpula. Utakmica je ponovo završena rezultatom 1:1 kao i prethodna dva duela ovih ekipa odigrana na Emirejts stadionu u aprilu ove godine u razmaku od samo 3 dana. Prilično razočaravajući celokupni ishod ove utakmice za Arsenal, jer ne samo da je propuštena šansa da se u direktnom duelu pobedom smanji bodovni zaostatak za vodećom ekipom, nego je i Emanuel Adebajor zbog crvenog kartona izgubljen na jednu utakmicu, a kapiten i mozak ekipe Sesk Fabregas zbog povrede kolena na još uvek neutvrđeni period, ali kako stvari trenutno stoje, u najboljem slučaju na minimum 3 nedelje.

Arsenal je poveo u 24.minutu retko lepim golom Robina Van Persija. Samir Nasri je poslao precizan dug pas sa polovine terena ka Van Persiju, koji majsorskim prijemom na grudi i brzim prebacivanjem lopte sa leve na desnu nogu stvara sebi odlučujuću prednost u odnosu na Karagera i prostor za jak i precizan šut u bliži ugao gola Pepea Reine. Stvarno spektakularan igrač, sposoban da postiže fantastične golove koji dižu publiku na noge, ali kojeg su nažalost, povrede sprečavale prethodnih sezona da se u potpunosti afirmiše i bude hvaljen kao Kristijano Ronaldo, na primer.

I prava je šteta što takva majstorija nije na kraju bila vredna tri boda, nego je poništena 3 minuta pre kraja prvog poluvremena, naivnim i praktično slučajnim golom Liverpula.Odbrambeni fudbaler Liverpula Arvalo Arbeloa je pod pritiskom napadača Arsenala, ispucao jednu dugu loptu u prazno, što bi se reklo u bunar, ali loptu koja je zatekla odbrambene igrače loše postavljenim i preletela ih, što je iskoristio Robi Kin, bivši dugogodišnji igrač, navijačima Arsenala omraženog Totenhema, i lepim volejem je poslao neodbranjivo pod prečku. Težak udarac za fudbalere Arsenala pred kraj prvog poluvremena, a drugi su doživeli u poluvremenu, kada su saznali da će u nastavku utakmice biti lišeni pomoći svog kapitena i organizatora igre, Seska Fabregasa.

Na dalji tok utakmice prilično je uticalo i isključenje Emanuela Adebajora u 62.minutu, zbog po domaćim navijačima prestrogo dodeljenog drugog žutog kartona, ali mislim da treba biti realan i reći da ga je zaslužio, ipak je to bio opasan položaj noge i ulazak đonom u duel, koji je dodatno pojačan ignorisanjem sudijskog zvižduka i šutiranjem lopte u pravcu protivničkog gola. Prvi žuti karton baš i nije morao biti dodeljen, ali ovaj mu je realno, bilo teško oprostiti. To isključenje Adebajora je podgrejalo atmosferu na terenu i tribinama, pa je usledilo još nekoliko oštrih startova i žutih kartona na obe strane. Tim Arsena Vengera je u poslednjih pola sata, iako brojčano oslabljen, pokušao da stigne do pobede, ali bezuspešno. Teško je bilo organizovano napasti i probiti tako dobro organizovanu odbranu, sa igračem manje na terenu i bez glavnog organizatora igre. Dok se sa druge strane, ekipa Liverpula nije osmelila da iskoristi brojčanu prednost i odlučnije krene po sva 3 boda, nego se ipak zadovoljila osvojenim bodom na jednom od najtežih gostovanja.

Arsenalu već u petak sledi jako bitna utakmica i teško gostovanje ove sezone iznenađujuće dobroj Aston Vili i ne bi se smelo dozvoliti da im, kako stvari trenutno stoje, direktni konkurenti za makar to četvrto mesto na kraju sezone, pobedom u direktnom duelu odmaknu na već 6 bodova i da počne da se dovodi u pitanje učešće Arsenala u Ligi šampiona sledeće godine, ako se već od starta sezone dovodi u pitanje sposobnost ovako mladog tima da se ozbiljnije bori za titulu.