Arsenal FC logo Arsenal FC

Arsenal u osmini finala Lige šampiona

arsenalfc | 27 Novembar, 2008 17:17

U prvoj utakmici od imenovanje Seska Fabregasa za novog kapitena ekipe, Arsenal je tek u finišu golom Danca Niklasa Bendtnera došao do tesne pobede rezultatom 1:0 protiv nezgodne ekipe kijevskog Dinama. Arsenal je tako ovom pobedom kolo pre kraja grupne faze obezbedio plasman u nokaut fazu Lige šampione, ali put na utakmicu poslednjeg kola u Porto svakako neće moći biti okaraktersan kao turistički, jer je u igri i dalje prvo mesto u grupi.

Tobdžije su utakmicu počele u znatno oslabljenom sastavu. Zbog velikog broja povređenih igrača na mestu desnog beka igrao je Johan Đuru, dok su od starta meč počeli i Aron Remzi, Aleks Song i Karlos Vela. U ne preterano interesantnom okršaju nije viđeno mnogo prilika za gol. Najbolju šansu za vođstvo u prvom poluvremeno propustili su gosti, kada je Ismael Bangura nakon greške Vilijama Galasa savladao Almuniju, ali je pogodak sprečila stativa. Sa druge strane, najbolju priliku za Vengerov tim imao je mladi Remzi, ali je šutirao pored gola.

Drugi deo meča bio je nešto aktivniji, a iako je Arsenal pojačao pritisak na gol gostiju, ipak je Dinamo imao izglednije šanse. Najbolju od njih nije iskoristio Artem Milevski, koji se našao oči u oči sa Almunijom, ali je Španac pravovremeno istrčao i odbranio šut Ukrajinca. U 68. minutu umesto Remzija u igru ulazi Bendtner, kasnije će se ispostaviti ključni igrač utakmice. Tri minuta pre isteka regularnog dela meča, Sesk Fabregas izvodi slobodan udarac iz dela terena koji je pripadao Arsenalu, šalje dugu loptu za Danca, koji je lepo prima i levom nogom šalje loptu iza leđa Boguša. Igrači ekipe is Kijeva su prigovarali sudiji da je visoki napadač Tobdžija pri prijemu loptu dotakao rukom, ali iskusni Alan Hamer nije menjao odluku.

Vredi pomenuti i ulazak u igru 16-godišnjeg Džeka Vilšera, koji je u 76. minut na terenu zamenio Velu i tako postao najmlađi igrač Arsenala koji je ikada nastupio u evropskim kupovima.